W sieci pojawia się coraz więcej dystrybutorów oferujących złoto na sprzedaż.

Decydując się na tę formę inwestycji i lokaty kapitału, warto jednak korzystać tylko ze sprawdzonych źródeł. Sprawdź, o czym przede wszystkim należy pamiętać.

Sprawdź rekomendacje

Gdzie kupić złoto? Na rynku funkcjonuje wiele firm pośredniczących w jego sprzedaży. Dobrym sposobem na weryfikację ich profesjonalizmu jest sprawdzenie stacjonarnej siedziby takiego pośrednika. Jeżeli rzeczywiście posiada on magazyn i sklep z cennym kruszcem, to dobry znak. Szczególną ostrożność powinniśmy zachować do firm, które na swoich stronach internetowych nie podają żadnych danych kontaktowych. Pamiętaj, że wiarygodność danych każdego przedsiębiorstwa można skontrolować także za pośrednictwem Krajowego Rejestru Sądowego.

Skorzystaj z oferty banków

Innym rozwiązaniem jest oferta banków bądź Mennicy Polskiej. W każdym z tych przypadków możemy liczyć na szybkie otrzymanie złota. Zakup w takich miejscach jest też gwarancją autentyczności metalu i jego legalności. Dzięki temu rośnie też płynność obrotu – w przypadku chęci sprzedaży łatwo powinniśmy znaleźć kupca. Minusem tego sposobu są jednak marże nakładane przez banki. Często sięgają one 20% ceny wyjściowej.

Wymagaj certyfikatu

Przy zakupie złota koniecznie sprawdzaj czy jest ono poświadczone odpowiednim certyfikatem LBMA. Do renomowanych producentów należą m.in. Argor Heraeus, Perth Mint czy Umicore. Warto także zadbać, by sztabka była numerowana i miała wyraźnie wskazaną wagę i próbę złota (najwyższa to 999).

Proste zasady, wiele korzyści

Powyższe środki bezpieczeństwa należą do zupełnie podstawowych i nie wymagają dużego nakładu pracy. Dlatego przed rozpoczęciem inwestowania w złoto warto poświęcić odrobinę czasu i uwagi na rzetelne sprawdzenie źródła, z którego pochodzi cenny metal. Dzięki temu unikniemy wielu nerwów i problemów ze sprzedażą złota w przyszłości.

Kupujesz złoto? Nie daj się oszukać!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *